31 marca 2014

'Maluch Cafe - Bielsko-Biała'

     Bielsko-Biała od 15 marca może pochwalić się miejscem, które z pewnością zwróci uwagę nie jednej osoby. Tego dnia zaraz przy Bielskim Rynku zostało otwarte małe muzeum-kawiarnia ‘Maluch Cafe’.


     Lokal usytuowany jest w wiekowej kamienicy, posiada dwa poziomy. Poziom drugi znajduje się w piwnicy. Nad lokalem mieści się Dom Gościnny przy Cesarskim Trakcie.

     Wystrój Malucha, jak sama nazwa wskazuje nawiązuje to Fiata 126p. Idealna dbałość o detale, staranne wykonanie nadają temu miejscu niesamowity klimat, a wszystko to z oryginalnych elementów. 
    Znajdziemy tutaj mnóstwo pamiątek po fiaciku, a także różnego rodzaju tablice informacyjne. Wielką uwagę przyciąga witryna lokalu, w której widnieje tył prawdziwego białego Malucha. Z owego tyłu zrobiona została kanapa do siedzenia, pomysł rewelacyjny. Wewnątrz w dalszej części kawiarni znajdziemy przód wspomnianego białego fiata.

27 marca 2014

'Bufet Rulandia - Ruda Śląska'

     Ruda Śląska, tutaj znajdziemy kolejną zrewolucjonizowaną restaurację przez Magdę Gessler. Pierwotnie lokal nazywał się ‘Zajazd Rudzki’ po Kuchennych Rewolucjach restauracja przyjęła nazwę ‘Bufet Rulandia’. Magda Gessler dokonała rewolucji w grudniu 2013 roku, a dzisiaj mogliśmy obejrzeć jak wyglądała cała przemiana.

     Przejdźmy do sedna.
Podjeżdżając pod restaurację, widzimy budynek w stylu domku jednorodzinnego. Jednak brak jakiegokolwiek oznakowania, jakichkolwiek tablic, reklam, nic po drodze nie było. Gdyby nie nawigacja myślę, że nieświadomie ominęlibyśmy to miejsce. Na budynku, który jest trochę skryty za drzewami, widniała pierwotna nazwa lokalu, zaczęliśmy się zastanawiać czy restauracja przeszła rewolucję, bo jak wiecie byliśmy przed emisją odcinka. Jednak mała ulga, przy drzwiach wejściowych widniał szyld z nową nazwą, więc wchodzimy.




     Wchodząc od razu było czuć straszny chłód, lokal w ogóle nie był ogrzany. Klientów brak, byliśmy tylko my, dwie osoby. Siadamy do stolika, ściągamy kurtki i szczerze powiem ciężko było siedzieć w takim zimnie. Pani kelnerka podaje menu, rozpoczynamy przeglądanie.
Otwierając na pierwszej stronie widniało zdjęcie Magdy Gessler. Pod zdjęciem można było przeczytać informację:

25 marca 2014

'Pierwsza pocztówka'

          Pocztówkowo – to zabawa zaproponowana przez Kasię z Podróże Kasi. Polega na wysyłaniu do siebie pocztówek z miejsc, w których się mieszka, przebywa, albo pracuje wraz z opisem, co warto w danym miejscu zwiedzić. Oczywiście bierzemy udział w tej zabawie.
   
     Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszą pocztówkę od Agulca z Polska w Kawałkach. Pocztówka przedstawia Lublin, na odwrocie wyczerpujący list, co warto zwiedzić. Znajduje się tutaj m.in. Lubelska Trasa Podziemna, Muzeum Wsi Lubelskiej, spacer po Lublinie w celu poszukiwania Murali, Zamku, Majdanku, Wieży Trynitarskiej czy Zalew Zemborzycki oraz specjalnie dla nas Ceska Pivnica, w której można smacznie zjeść i napić się piwa :)
Agulec zrobiła nam również miłą niespodziankę dołączając mapę turystyczno-krajobrazową woj. lubelskiego.
Nie mieliśmy jeszcze okazji dotrzeć do Lublina, więc owy list jest jak najbardziej na miejscu, na pewno nam się przyda :)

Dziękujemy serdecznie i bawimy się dalej! :)


20 marca 2014

'Londyn - Tower Bridge'

     Tower Bridge – Londyński most zwodzony przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której właśnie bierze swoją nazwę. Jest jednym z najbardziej znanych obiektów w Londynie. Zbudowany został w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w 1872 roku, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą. Mimo zastrzeżeń zgłaszanych przez zarząd zamku Tower of London ustawa zostało uchwalona. Postawiono jednak warunek, który został spełniony, styl mostu miał harmonizować ze stylem zamku. Architektem był Horace Jones, który zastosował modną wówczas konstrukcję. Stalowy szkielet obłożony kamieniem w stylu neogotyckim. Most został ukończony w 1894 roku. Tower Bridge jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 metrów wysokości powyżej poziomu wody. Przez pierwsze lata otwierany był nawet 6000 razy rocznie, obecnie jedynie 1000 razy na rok.


19 marca 2014

'Londyn i Big Ben'

     Londyn - jedna z ciekawszych Europejskich stolic. Miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków, nie tylko turystycznie, ale i tych, którzy chcą zapewnić sobie godziwe życie. Co nie oznacza, że tylko w Londynie można takie znaleźć, jednak to miasto jest najczęściej wybierane przez Polaków. Ale nie o tym będzie mowa, skupimy się na turystyce a dokładniej tego, co owe miasto oferuje.
     Zdecydowanie jedną z najbardziej znanych Londyńskich budowli jest Big Ben – tym tematem się dzisiaj zajmiemy.

 

10 marca 2014

'Park Miniatur - Inwałd'

     Czy za oknem zimno, czy ciepło, nie ważne, każda pora roku na jakikolwiek wyjazd jest dobra. Dzisiaj pokażemy wam Park Miniatur ‘Świat Marzeń’ w Inwałdzie – w odsłonie zimowej. 
Inwałd, czyli Polska wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim a gminie Andrychów. W tej właśnie wsi położony jest owy Park.

     Podczas międzykontynentalnej podróżny przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję czy Meksyk można podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. W ciągu zaledwie jednego dnia można stanąć pod Wieżą Eiffla, na placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka i Dzwonnica św. Marka w skali 1:10.

     W Parku znajdują się również atrakcje lunaparkowe, m.in. Zielony labirynt, Koło Młyńskie, Pirat, Autoscooter, Egipt Horror Show, Kino 5D Max, Pirat Show, Symulator, Rollercoaster, Rapid River a także punkty gastronomiczne i pamiątkowe.

     Jednak owy park najlepiej odwiedzić w sezonie, czynne wtedy są wszystkie atrakcje.

Zapraszam teraz na fotorelacje zaśnieżonych miniatur :)

'Qubus Hotel Prestige Katowice'

     Czterogwiazdkowy Qubus Hotel Prestige Katowice mieści się w najwyższym budynku w Katowicach, który jest usytuowany w centrum miasta. W odległości zaledwie 800 metrów od dworca kolejowego oraz 450 metrów od hali Spodek. Hotel od momentu swojego otwarcia nagradzany był w wielu prestiżowych konkursach m.in. Top Traveler’s Choice portalu Trip Advisor oraz Insider’s Select wg Expedia.com.


     Zlokalizowany jest na 9 ostatnich piętrach. Posiada 148 wygodnych i przestronnych pokoi o wysokim standardzie. Hotel przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Dbając o wygodę gości w hotelu wydzielono piętra dla osób palących i niepalących.
Wszystkie pokoje wyposażone są w nowoczesny sprzęt RTV, bezpłatne łącze internetowe, łazienkę z wanna lub prysznicem oraz ogrzewaniem podłogowym. Na życzenie gości recepcja udostępnia również żelazko i deskę do prasowania. W hotelu za dodatkową opłatą mogą przebywać zwierzęta.

    Hotel oferuje również bogate zaplecze gastronomiczne. Goście restauracji mogą spróbować dań z sezonowego menu. Słynie także z pysznych śniadań, składających się z ponad 100 produktów. Unikalną atrakcją w skali regionu jest także znajdujący się na 27 piętrze Sky Bar. Podczas posiłku można podziwiać panoramę Katowic.

     Na terenie obiektu znajduje się również profesjonalne centrum konferencyjne, składające się z 7 sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny, centrum fitness, sauny i solarium. W budynku znajduje się również centrum handlowe z różnego rodzaju atrakcjami.

     Naszym zdaniem Hotel jest trochę przereklamowany. Można spotkać nie jeden, lepiej wyposażony pokój w hotelu czterogwiazdkowym. Pokój, który otrzymaliśmy aż tak bardzo nowocześnie się nie komponował jak to było opisane. Sprzęt RTV aż tak 'nowoczesny' nie był. Nie mniej jednak hotel godny polecenia. Śniadanie faktycznie bardzo dobre, które otrzymaliśmy w cenie pokoju.

Teraz zapraszam na małą prezentację pokoju.