29 stycznia 2014

'Best Western Premier Katowice - Hotel'

     Best Western Premier Katowice, hotel ten należy do największej sieci hotelowej na świecie. Położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego, w niedalekiej odległości od centrum Katowic. Hotel oferuje 168 klimatyzowanych i komfortowo wyposażonych pokoi. W Hotelu mieści się ponadto restauracja autorska Adama Gesslera oferująca tradycyjne potrawy kuchni regionalnej i polskiej. Znajduje się również Drink Bar, Centrum Fitness, dwie sauny oraz nowoczesne centrum konferencyjne. Pokoje wyposażone są w telewizor LCD z interaktywnymi usługami, w tym muzyką, usługą wideo na życzenie i audiobookami. Minibarek, sejf, nowoczesna łazienka z wanną oraz oczywiście bezpłatny dostęp do Internetu. Obiekt zapewnia również bezpłatną butelkową wodę mineralną. Dodatkowo w recepcji można wypożyczać rowery. Goście mogą również korzystać z biblioteki i wypożyczyć sprzęt do nordic walkingu jak i bezpłatny parking dla gości.

     Faktycznie pokoje nowocześnie urządzone, pokój, który otrzymaliśmy był podzielony na dwie części. W pierwszej części pokoju była sofa, stolik, lodówka, czajnik elektryczny oraz telewizor. Taki mini pokój dzienny. Druga część sypialniana z wielkim strasznie wygodnym łóżkiem, na wprost łóżka zawieszony był drugi telewizor.
Hotel bardzo zadbany i czysty. W cenie pokoju mieliśmy śniadanie. Podawane było w formie bufetu. Podawane były również dania na gorąco, obsługa hotelowa podchodziła do stolika, przedstawiali kilka propozycji i można było sobie coś wybrać. Jednak nie polecam wybierać kiełbaski na gorąco, z daleka było czuć, również w smaku, że była wrzucona do frytownicy i nie do końca ‘wysmażona’ jednym słowem niedobra. Reszta potraw bardzo smaczna.
Ogólnie pobyt bardzo udany, brak jakichkolwiek zastrzeżeń.


Poniżej możecie obejrzeć jak wyglądał nasz pokój.





27 stycznia 2014

'Okazja na Budapeszt z Warszawy'

     Dzisiaj mamy dla Was dobrą okazję na tanie bilety lotnicze z Warszawy do Budapesztu. Promocja dostępna jest u przewoźnika WizzAir. Najtańsze bilety są dla posiadaczy karty kredytowej City Bank WizzAir jak i dla członków Discount Club. Dla osób nie posiadających żadnej z wyżej wymienionych opcji, bilety będą sporo droższe. Członkowie mogą polecieć do Budapesztu już za 68zł w dwie strony. Przykładowy termin to kwiecień. Pula biletów jest ograniczona, więc trzeba się szybko decydować J


     Przykładowa rezerwacja na zdjęciu poniżej.

24 stycznia 2014

'Wiedeński Park Rozrywki'

  Mam nadzieję, że dzisiaj dostarczymy Wam trochę zabawy. Dzisiejszy post dotyczyć będzie Wiedeńskiego parku rozrywki ‘Wiener Prater’ oj, duuuużo zabawy J

     Jeśli chcecie poczuć się jak dzieci to koniecznie musicie odwiedzić właśnie Wiener Prater. Morze karuzel i wszelkiego rodzaju atrakcji. Wiener Prater, czyli park publiczny o wielkości 1700 ha, położony jest między Dunajem a Kanałem Dunajskim. Niegdyś były to tereny łowieckie Habsburgów, które Cesarz Józef II udostępnił publiczności w 1766 roku. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa, pratum, co oznacza tyle co łąki. Jest to popularny ośrodek wypoczynkowo-sportowy. W parku można się bawić na prawie wszystkich możliwych rodzajach karuzel. Jest to też idealne miejsce na zwykły spacer. Największy i najbardziej znany Diabelski Młyn ma prawie 65 m wysokości i waży 430 ton. Obraca się bardzo powoli, co pozwala na delektowanie się widokiem Wiednia. Miejsce zabaw nazywane jest Wurstelprater. Wiedeńczycy i nie tylko mogą tam podróżować koleją parkową Liliputbahn. Znajduje się tutaj wielki lunapark a w nim przerażające kolejki, domy strachu, karuzele i inne.
     Park jest otwarty od 10 do północy, od marca do końca października. Kilka atrakcji, takich jak restauracje czy budki z jedzeniem są czynne przez cały rok. Park można odwiedzać bezpłatnie. Korzystając z karuzel płaci się za każdą z osobna, ceny wahają się od 1 do 15 euro.

Zapraszam na małą sesję i do obejrzenia filmików.





23 stycznia 2014

'Gorąca Kiełbasiarnia - Łódź'

    Tematem dzisiejszego dnia będzie zrewolucjonizowany przez Magdę Gessler lokal Gorąca Kiełbasiarnia (wcześniej Imperium). Przemianę można było obejrzeć w zakończonym już sezonie Kuchennych Rewolucji. Lokal mieści się w Łodzi przy ulicy Głowackiego 5/5A w dzielnicy Bałuty.

Lokal z zewnątrz może wizualnie nie powala. Wewnątrz przypomina trochę sklep mięsny, ale takie było założenie. Teraz zaprezentuję kilka fotek wnętrza i zaraz po tym przechodzimy do dań, które nam zaserwowano.




     W lokalu menu przywieszone jest na ścianie w formie desek do krojenia, należy podejść i wybrać sobie coś z wypisanych dań. My wybraliśmy dwa dania.
   Pierwszym wybranym przez nas daniem była zupa ‘Salianka’. Miła Pani, która stała za barem poinformowała nas, z czego dokładnie robiona jest ta zupa min. boczek, ogórek kiszony, kiełbasa oraz z różnego rodzaju mięs. Zaraz koło wspomnianych desek z menu stoi ‘kocioł’, z którego zupa była serwowana. W krótkiej chwili zupa znalazła się przed nami. Jak smakowała? … Była przepyszna, czuć było ogórka kiszonego, mieszany smak mięs, bardzo dobrze doprawiona. Kiełbasa, która znajdowała się w zupie była wyśmienita. Zjedliśmy ją ze smakiem. Wybierając się do tego lokalu musicie właśnie tej zupy spróbować.

13 stycznia 2014

'Gdzie się rozgrzać w zimowe dni - Aquapark Tatralandia'

     Tatralandia – morze atrakcji w Tatrach, tak właśnie reklamuje się największy całoroczny kompleks wodny z noclegami na terenie Słowacji. Położony jest w regionie Liptów, który słynie z licznych zabytków, charakterystycznej kultury ludowej i folkloru, w otoczeniu najwyższych słowackich pasm górskich. Tatr Wysokich i Niskich, Małej i Wielkiej Fatry oraz Gór Choczańskich. Tatralandia oferuje swoim gościom mnóstwo wodnych i nie tylko atrakcji. Całoroczny nadmorski raj Tropical Paradise,  letni kompleks Funpark Tatralandia oraz kompleksem noclegowym Holiday Village Tatralandia. Aby skorzystać z wszystkich atrakcji Aquaparku potrzeba nam więcej czasu jak jeden dzień, morze atrakcji zapewnia mam nieustanną zabawę. W sezonie letnim w 14 basenach z wodą morską, wodą termalną i krystalicznie czystą, można szaleć dowoli. Dzięki 28 rurom i zjeżdżalniom oraz innym atrakcjom w Funparku, całodziennemu programowi animacyjnemu oraz letnim imprezom napewno nie będzie tam nudno. Zabawa w Tatralandii nie musi koniecznie odbywać się latem. Przez cały rok można korzystać z 5 zjeżdżalni, relaksować się w 9 basenach, korzystać z dobroczynnego działania talassoterapii, zregenerować ciało w Saunowym Świecie Celtów i odzyskać energię dzięki masażom, okładom i kąpielom w Wellness Paradise. Dla osób, które chciałyby skorzystać z uroków prawdziwej zimy, mogą wsiąść do Skubisa, który zawiezie ich do najpopularniejszego ośrodka narciarskiego na Słowacji – Jasna Tatry Niskie. Panująca temperatura wewnątrz to 30 stopnie. Można się rozłożyć na leżaku i leniuchować cały dzień. Spędziliśmy tam właśnie jeden dzień i faktycznie żeby ze wszystkiego w pełni skorzystać, jest to za mało czasu. Dobra zabawa gwarantowana.
Poniżej kilka fotek a jeszcze niżej zapraszam do obejrzenia filmiku jak się zimą ludzie bawią.






10 stycznia 2014

'Wrocławski Rynek, Most Tumski i Stadion'


     Dzisiaj mamy dla Was trzy tematy dotyczące Wrocławia. Pierwszym tematem będzie Wrocławski Rynek, trochę informacji na jego temat oraz wirtualny spacer w formie wideo.
     Rynek, średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Stanowi prostokąt o wymiarach 213 na 178 oraz powierzchni ok. 3,8ha. Jest to jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największym ratuszem w Polsce. Zabudowa otaczająca rynek pochodzi z różnych rodzajów epok. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy, który składa się z Ratusza, Nowego Ratusza oraz licznych kamienic. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległym placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety z wieżą o wysokości 91,5 m. Do Rynku prowadzi 11 ulic, po dwie w każdym narożniku. Rynek powstał w związku z lokacją Wrocławia, wedle nowszych badań już za czasów Henryka Batorego, między 1214 a 1232. Starsze publikacje twierdziły, że powstał dopiero w czasie powtórnej lokacji w 1241 – 1242. Z biegiem czasu wokół Rynku powstały kamienice patrycjatu. W XIX w. przez Rynek poprowadzono linie tramwajowe, najpierw konnego, a później także elektrycznego. Tramwaje kursowały przez Rynek do połowy lat 70 tych zeszłego stulecia. Przy Rynku znajduje się obecnie 60 numerowanych posesji, niektóre budynki posiadają kilka numerów.

       Po krótkiej historii tego miejsca zapraszam Was do obejrzenia wirtualnego spaceru po Rynki w formie wideo.


09 stycznia 2014

'Pysznie i świeżo, czyli gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu'

     Wrocław – Miasto spotkań, tak właśnie się miasto reklamuje. Dla jednych bardzo atrakcyjne dla innych trochę mniej. Jak jest, to już każdy musi się sam przekonać :).

   Dzisiejszy post z tego właśnie miasta będzie dotyczyć tego, gdzie dobrze zjeść. Spacerując po Rynku natknęliśmy się na bardzo ciekawy lokal. Pierogarnia – Stary Młyn, tak właśnie lokal się nazywa, znajduje się ona na Wrocławskim Rynku a dokładnie Rynek 26. Lokalizacja idealna. Przed lokalem wywieszone jest menu oraz ceny, przeczytaliśmy, nabraliśmy smaka i bez wahania się postanowiliśmy wejść i spróbować.


     Wchodząc do środka lokal zaskoczył nas swoim wnętrzem, bardzo przyjemnie. Przypominał swoim wyglądem karczmę. Zresztą przekonajcie się sami.

'Stadion Narodowy oraz Restauracja Polka'


           Na miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie powstał nowy stadion. Stadion Narodowy powstał z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest on wielofunkcyjny, głównie piłkarski. Położony na Kamionku (część Pragi Południe). Wybudowany został w latach 2008-2011 r. i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012. Posiada 4 kategorię w klasyfikacji UEFA. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc, wszystkie dla osób siedzących w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż dla 800 osób. Od 1 stycznia 2013 firma Spółka PL.2012+ jest operatorem Stadionu Narodowego. W czasie trwania Euro 2012 zostały rozegrane trzy spotkania grupowe, mecz otwarcia wraz z  oficjalną ceremonią, jeden ćwierćfinał i jeden półfinał.
Jest on dostępny dla wszystkich, jego zewnętrzna część jak i wnętrze. Jeśli chcemy zwiedzić wnętrze stadionu można sobie zarezerwować bilet, najszybciej poprzez oficjalną stronę Stadionu Narodowego. Stadion oferuje również punkt widokowy.


     Wiele osób twierdzi, że jest on nie potrzebny, krążą różnie, przeróżne opinie na jego temat. Spora grupa ludzi się z niego naśmiewa, za pewne nie jedno słyszeliście. Jednak ja myślę, że ten stadion to dobra inwestycja. Organizowane są przeróżne imprezy, koncerty oraz na chwilę obecną lodowisko. I dlaczego tutaj narzekać? a właśnie dlatego, że mamy tendencję do narzekania ;) Trzeba przyjść i przekonać się jak jest.

06 stycznia 2014

'Górka - punkt widokowy. Lotnisko Chopina Warszawa (Okęcie)'

      Lotnisko Chopina – Okęcie to główny i największy port lotniczy w Polsce. Codziennie przyjmuje setki tysięcy pasażerów z całego świata. Nic tylko się cieszyć, ale jednym z ciekawszych punktów owego portu lotniczego jest ‘górka’, z której możemy podziwiać startujące oraz lądujące samoloty. Zdecydowanie polecam miłośnikom tych maszyn. Piękne widoki J
       Jak tam dotrzeć? Już wyjaśniam… Można się tam dostać komunikacją miejską jak i samochodem.
Jeśli chodzi o komunikację miejską według mnie najprostszym sposobem jest wsiąść w tramwaj nr 9 jadący w kierunku P+R Al. Krakowska. Wysiadamy na tym właśnie przystanku, jest to ostatni przystanek tego tramwaju. Już po wyjściu trochę w oddali, kilkanaście metrów widać po prawej stronie Castoramę, Real i Media Markt, kierujemy się właśnie tam. Droga zajmie nam kilka minut. Naprzeciw Castoramy zaraz za siatką ogradzającą port lotniczy znajduje się wyboista droga, właśnie w tą drogę skręcamy i parę metrów przed nami znajduje się właśnie ta górka. Wchodzimy na nią i czekamy na samoloty. Bywają chwile gdzie znajduje się tam strasznie dużo ludzi, robiących zdjęcia nadlatującym maszynom.
     Opcja druga jak dostać się samochodem. Jadąc od centrum Warszawy kierujemy się drogą na np. Katowice, po czym dojedziemy do lotniska i podobna sytuacja jak komunikacją miejską po prawej stronie mamy Castorame i Media Markt. Zawracamy na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej z Szyszkową, zaraz za Castoramą. Zmieniamy od razu pas na zewnętrzny i skręcamy w pierwszą uliczkę w prawo, kilka metrów za skrzyżowaniem. Teraz prosto, aż do górki. Można tam zostawić samochód bez żadnej opłaty zaraz przy górce. Mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłem trasę.

     Teraz zapraszam Was do obejrzenia kilku fotek a na sam koniec na krótki film, który pokaże Wam kilka lądowań tych niezwykłych maszyn. 







Teraz zapraszam na mały seans.

03 stycznia 2014

'InterContinental Warszawa'

        Witam Was już po nowym roku J mam nadzieję, że w noc sylwestrową każdy z Was wybawił się za wszystkie czasy i godnie powitał nowy rok J Raz jeszcze życzę wszystkiego dobrego w nowym roku.
     W dzisiejszym poście cofniemy się do Świąt Bożego Narodzenia a raczej do tego gdzie je spędziliśmy. W pierwszy dzień świąt wsiedliśmy tym razem w pociąg i ruszyliśmy do Warszawy. Ten post będzie dotyczyć hotelu, w którym się zatrzymaliśmy a mowa tutaj o InterContinental Warszawa.
Zapewne każdy kojarzy tą sieć hoteli i na pewno też wiecie, że można tam natknąć się nie na byle jakie luksusy J Hotel 5 gwiazdek, więc tak też powinno być a jak było? Zaraz się przekonacie.
     Pięciogwiazdkowy InterContinental zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, zaledwie 500 metrów od dworca kolejowego 'Warszawa Centralna'. Do dyspozycji gości udostępniane są luksusowe, klimatyzowane pokoje oraz centrum odnowy biologicznej, kryty basen i wanna z hydromasażem, który znajduje się na 43 piętrze, można się zrelaksować i podziwiać panoramę Warszawy, ale o tym za chwilę.
     Wchodząc do hotelu, już na samym wejściu wiedzieliśmy, że był to bardzo dobry wybór. Piękne zapachy już od samych drzwi. Szybko się zameldowaliśmy i ruszyliśmy na 23 piętro, do naszego pokoju.

Tak prezentował się nasz pokój:






     Pokój został wyposażony w zestaw do przygotowania kawy i herbaty, minibar, sejf, telewizję z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, czyli wszystko co jest niezbędne w pokoju. Trzeba przyznać, że wystrój robi wrażenie, przynajmniej na nas zrobił :)
     Jednak największym atutem owego pokoju jak i całego hotelu był widok z okna na Warszawę, otrzymaliśmy pokój z widokiem na Pałac Kultury. Poniżej możecie obejrzeć kilka zdjęć.